XVII Międzynarodowe Dni Wina wJaśle: Święto Winiarzy i Wina

Święto Winiarzy i Wina

Data: 26-27 sierpnia 2023


Czy jesteś gotów na wyjątkową podróż przez świat winiarskich smaków? Już po raz siedemnasty zapraszamy Cię do Jaśla na jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie wina – XVII Międzynarodowe Dni Wina. To weekend pełen pasji, aromatycznych degustacji i warsztatów. Jeśli jesteś miłośnikiem winnej kultury, to miejsce jest dla Ciebie!

Spotkania z Winiarzami: Rozmowy z Ekspertami

Przygotuj się na wyjątkową okazję do poznania kilkudziesięciu winiarzy osobiście! Będziesz miał/a okazję porozmawiać z ekspertami z branży, dowiedzieć się tajemnic produkcji wina oraz zadać nurtujące Cię pytania. To unikalna szansa na wgląd w proces tworzenia doskonałego wina.

Degustacje dla Wymagających

Podczas tego wyjątkowego święta nie może zabraknąć degustacji. Niezależnie od tego, czy jesteś nowicjuszem w świecie wina, czy wyrafinowanym znawcą, znajdziesz coś dla siebie. Próbki doskonałych win pozwolą Ci docenić różnorodność smaków i aromatów.

Warsztaty Winiarskie: Nauka od Profesjonalistów

Zapraszamy do udziału w profesjonalnych warsztatach winiarskich połączonych z degustacją najlepszych win.

Jak co roku, tematyka proponowanych warsztatów jest bardzo szeroka. Szczególnie interesująco zapowiada się warsztat „Polska vs. reszta świata” czyli pojedynek win połączony z degustacją w ciemno.

Nie może Was również zabraknąć na spotkaniu z Katarzyną Korzeń, autorką książki „Polskie wino. Ludzie.
Miejsca. Historie.”, której bohaterami są również Basia i Marcin Płochoccy.

Wszystkie warsztaty prowadzone będą przez doświadczonych specjalistów, którzy podzielą się swoją wiedzą sprawiając, że zrozumiesz winiarskie rzemiosło od podstaw.

Jarmark Produktów Regionalnych: Smaki Jasła w Jednym Miejscu

Nie tylko wino będzie królować podczas tego weekendu. Na Jarmarku Produktów Regionalnych będziesz miał/a okazję skosztować lokalnych specjałów, rękodzieła i wyrobów kulinarnej sztuki. To doskonała okazja, by poznać Jasło i jego unikalny charakter poprzez kulinarną podróż.

Dzień Otwartych Winnic

Jeśli zawsze marzyłeś/aś o odwiedzeniu winnicy, Dzień Otwartych Winnic podczas Międzynarodowych Dni Wina spełni Twoje oczekiwania. Zobaczysz, jak rosną winogrona, dowiesz się o procesie zbioru i produkcji wina, a także przejdziesz przez etapy przechowywania i dojrzewania trunku. Każda z winnic zaoferuje Wam swoje najlepsze wina, regionalne pyszności i niepowtarzalny klimat.

Zwycięstwo w Konkursie Polskich Win

Przed wydarzeniem odbył się X Konkurs Polskich Win w Jaśle, gdzie Winnica Płochockich zdobyła wyjątkowe wyróżnienia:

● Złoty Medal dla Inspira Volcano 2020 – polskie białe wino wytrawne.
● Brązowy Medal dla Rege 2019 oraz Forbin 2021 – wina czerwone.
● Brązowy Medal dla Raisins 2021 – wina słodkie.
● Tytuł Championa w kategorii Polskie Wina Specjalne dla Qvevri 2017.

Dołącz do Nas w Sierpniu!

Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w wydarzeniu, które odbędzie się w dniach 26-27 sierpnia. To niepowtarzalna okazja do odkrycia świata winiarskiego, rozmów z ekspertami oraz degustacji doskonałych win. Bilety są dostępne na oficjalnej stronie wydarzenia: link do zakupu biletów.

Dołącz do naszego winiarskiego święta i podziel się pasją z innymi miłośnikami wina!

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Shopping Cart

Czy masz ukończone 18 lat?

Musimy SIę Upewnić Zanim Przejdziesz Dalej